Які зміни у Податковому кодексі очікують на українців?

Autopark.ua
2016-01-26 06:51:44
 - Фото 1

У грудні 2014 року Верховною Радою України були прийняті вагомі зміни в існуючому Податковому Кодексі, які фактично реанімували забутий податок на розкіш

Анонсовані зміни дійсно набули чинності у січні 2015 року та зобов'язали власників транспортних засобів, вік яких не перевищує 5 років, а обсяг двигуна — 3000 куб. см, виплатити 25 тис. грн. На сплату побору було відведено 60 днів, проте власникам транспортного засобу надалося і право оскаржити даний момент. У свою чергу, українці нововведений податок на авто вважають неправомірним . Їхнє невдоволення виявилося у вигляді величезної кількості судових позовів, які посипалися на виконавчі служби з усіх куточків країни. І, що особливо важливо, більшість позовів було задоволено.

За словами експертів, спробувати оскаржити нарахування податку може абсолютно кожен платник податків навіть у тому випадку, якщо побір він уже сплатив.
/>
Термін на оскарження становить три роки з моменту отримання оплати або повідомлення про необхідність проведення подібної операції.

Однак відкладати звернення до суду не рекомендується! За час роздумів про неправомірність дій державних служб, на майно платника податків може бути накладено арешт.

Крім того, юристи застерігають недбайливих платників податків, що позитивний результат судового процесу не може бути гарантований навіть провідними фахівцями! Вся річ у тому, що серед суддів немає єдиного чи хоча б узгодженого підходу до винесення ухвал у справах такого типу. Отже, передбачити результат у кожному конкретному випадку буде неможливо.

Однак у 2015 році, незадовго до настання нового року, депутатами було прийнято новий Податковий кодекс, де до закону про стягнення податку внесено деякі зміни. Так, плата залишається незмінною — 25 тис. грн. Проте здійснювати її мають власники транспортних засобів, вік яких не перевищує 5 років, а вартість розпочинається від 1 млн. грн. Обсяг двигуна в цьому випадку ролі вже не відіграє. За даними Мінфіну, під новий критерій відбору потрапляє понад 138 тисяч елітних автомобілів, власники яких також зможуть оскаржити нововведення.

Вже прогнозується, що оновлений податок на розкіш викличе нову хвилю невдоволення і, як наслідок, збільшення позовів до суду. Новий податок, як, власне, та його попередник у 2014 році, було прийнято за кілька днів до приходу нового року. Це означає, що будь-який громадянин, звернувшись до відповідних органів у 2016 році, зможе оскаржити призначене їм мито. А, згідно з новим Податковим кодексом, стягуватиметься податок не раніше 2017 року.

Навіщо було введено фактично незаконний податок, який напевно буде оскаржений автовласниками величезна загадка. При цьому слід зазначити, що навіть не дивлячись на деяку плутанину в Податковому і Бюджетному кодексі, інвестиції в авто, як і раніше, залишаються вигідним капіталовкладенням, що дозволяє українцям захистити свої кошти від знецінення.