Згідно зі статистикою, приблизно 70% врятованих в аваріях життів — це заслуга вчасно пристебнутих ременів безпеки. Однак бажаючих виконувати цю нехитру маніпуляцію не так багато. І виною тому — кілька поширених та далеко не правдивих міфів:
- Ремінь заважає вибратися з машини під час аварії. Ще кілька десятиліть тому такий результат був цілком реальним. Однак сучасних ременів з легкістю можна позбутися, просто натиснувши на відповідну кнопку.
- Якщо невелика швидкість, можна не пристібатися. Звичайно, пересуваючись на швидкості 30 км/год і потрапивши в ДТП, можна уникнути летального результату. Однак важкі каліцтва не пристебнута людина отримати може.
- Пристебнута людина може тримати на руках дитину. Навіть при зіткненні на мінімальній швидкості малюк гарантовано вислизне з рук свого батька. Як результат, важкі каліцтва, яких можна було б уникнути, придбавши дитяче крісло.
- На задньому сидінні можна не пристібатися. Обачне рішення безтурботних пасажирів! При перекиданні транспортного засобу врятувати може лише ремінь! У решті випадків пасажир ризикує отримати важкі каліцтва.
- При аварії краще бути викинутим із транспортного засобу. Шанс на виживання дійсно існує, однак, 1 на 100. Ризик у такому разі не виправданий.
Звичайно, аварія на дорозі та її кінцевий результат — це справи нагоди. Однак, навіть до непередбаченої ситуації, по можливості, бажано підготуватися. Хоча б просто пристебнувши ремінь безпеки, починаючи рух.