Для міст Закарпаття величезна кількість машин із номерами сусідніх держав — це аж ніяк не рідкість. Зрозуміло, що на них пересуваються не туристи з Угорщини та Словаччини, а українці, які придбали закордон транспортні засоби буквально за копійки. Звичайно, така покупка пов'язана з деякими незручностями, у вигляді потреби кожні 5 днів перетинати кордон. Однак і тут довгий час залишалися лазівки, завдяки яким виїзд можна було відстрочити на тривалий термін.
Наразі мешканці Закарпаття, які мають у своєму користуванні авто з угорськими чи словацькими номерами, оголосили справжній страйк, заблокувавши КПП «Ужгород». Справа в тому, що відтепер довідка про несправність транспортного засобу більше не є вагомою причиною для прострочення перетину кордону. Їздити кожні 5 днів до Ужгорода або Словаччини — сумнівне задоволення, навряд чи те, що входить до планів українців.
Для чого було запроваджено таке обмеження, здогадатися не складно. Уряд країни всіма силами намагається «отучить» українців купувати дешеві авто у прилеглих країнах та пересісти на транспортні засоби, завезені в Україну з Європи.
Однак зараз українці не поспішають відмовлятися від звичних схем на користь тих, які їм пропонує уряд. Завезені автомобілі, навіть з урахуванням зниження податкової ставки, є досить дорогими, тоді як іномарки з Угорщини та Словаччини, придбані за допомогою тіньових схем, як і раніше, залишаються більш ніж доступними.